EFL, EAP, ESP, ESOL - чим відрізняються ці поняття і де вони використовуються?
- paeltukraine
- 22 лип. 2023 р.
- Читати 2 хв
У теорії і практиці викладання англійської мови вже багато років використовуються скорочення, які позначають різні види англійської мови. У практичній діяльності викладання англійської мови ці скорочення позначають певні курси вивчення англійської мови і відповідні посади в індустрії викладання мови. У теорії методики викладання англійської мови навколо цих абревіатур точаться наукові суперечки і ведуться гарячі дебати.
Це зрозуміло, тому що метод і підхід до навчання (те саме питання “як викладати англійську мову?”) залежить в першу чергу від того, чому треба навчити: академічній англійській мові (English for Academic Purposes) або мові певного фаху (English for Specific Purposes) , англійській мові для інтеграції в суспільстві, яке говорить англійською (English for Seakers of Other Language) або англійській мові для спілкування з світом поза межами англомовних країн (English as Lingua Franca та English as Foreign Language). Більше інформації про Global Englishes, English as Lingua Franca, English as International Language я знайшла у нещодавній публікації в Oxford University Press, Green Paper від Присціли Бордон.
З урахуванням останніх публікцій можна визначити сфери застосування абревіатур наступним чином:
EFL (the study of English by non-native speakers who live in a country where English is not the official language) викладання англійської мови в країнах, де англійська мова не є офіційною мовою викладання. У цьому понятті є місце і для курсів англійської
ESP (refers to teaching the English language to university students or people already in employment, with reference to the particular vocabulary and skills they need) та
EAP (refers to learning English in order to use it to study another subject).
Для англомовних країн викладання англійської мови ведеться як викладання
ESOL (refers to learning English as a new resident in a English-speaking country) і так само як і в не-англомовних країнах навчальні заклади забезпечують навчальні курси EAP та ESP.
Абревіатури ELF та EIL (English as Lingua Franca та English as International Language) майже ідентичні за змістом. Вони стосуються більш широкої дискусії у сфері викладання англійської мови, в межах якої обговорюється питання: "Що вважати стандартом англійської мови?"
Але про це буде далі, у наступних публікаціях.
Comments